Amatorskie zawody sportowe w górach.

Góry Beskidu Sądeckiego to wymarzony teren do przeprowadzania różnego rodzaju zabaw dla wszystkich oraz sportów ekstremalnych dla wybranych.

Przykładem takich zabaw jest zjazd po torze saneczkowym. Tor o długości 1930 m dostarcza mnóstwa adrenaliny i radości z zabawy w górach na śniegu. Dla amatorów sportów esktremalych polecamy zawody w zjeździe ekstremalnym na Trikke-Skki po szybkim, śnieżnym torze. Zawody z roku na rok cieszą się ogromną popularnością wśród amatorów białego szaleństwa. Odbywają się zawsze dwie konkurencje:

  1. zjazd ekstremalny po śnieżnym torze
  2. slalom gigant ze stoku Wierchomli.

Jest też coś dla miłośników gór latem. Zjazd rowerami górskimi ze szczytu Jaworzyny Krynickiej ( 1114 m n.p.m. ). Trasa wiedzie przez ścieżki rowerowe oraz szlaki górskie. Na trasie nieraz trzeba się zmagać z wystającymi korzeniami oraz skałami wyrastającymi nagle z ziemi. Długość trasy to ok. 13 km a przystanek końcowy to Muszyna. Czas przejazdu to ok. 1 godzina z przystankami. Trzeba wziąć pod uwagę, że zjazd odbywa się w dużej grupie ok. 25 osób i na każdego trzeba poczekać na rozjazdach żeby się nie zgubił w czeluściach beskidzkich lasów.

Wszystkie wymienione atrakcje posiada w swojej ofercie Hotel Activa***organizator ferii i sylwestra w górach oraz długich weekendów i wakacji dla dzieci w górach.