Góry – raj dla wyczynowców (cz.2)

Infrastruktura w górach, w szerokim tego słowa znaczeniu, odgrywa istotną rolę dla każdego turysty. Nie zależnie od powodów przyjazdu. Oczywiście osoby, które uważają się za tak zwanych sportowych wyczynowców mają dodatkowe, dość specyficzne wymagania.

Aby lepiej to zobrazować posłużmy się pewnym przykładem. W Krynicy, jednej z mniejszych miejscowości górskich w Polsce, na turystów oczekuje doskonale przygotowana baza noclegowa (np. baza na nocleg Krynica) i gastronomiczna (np. restauracja Koncertowa). W końcu nie samym sportem człowiek żyje, a bez takich podstaw ciężko mówić o udanym pobycie. Aby sport sprawiał przyjemność zadbać należy o to by w miłych warunkach spędzić czas, coś smacznego zjeść, relaksować się po dniu pełnym aktywności i mieć komfortowy nocleg Krynica, tak by móc się zregenerować po dniu pełnym aktywności. W wolnej chwili warto wybrać się do kina 3D (Kino Jaworzyna) lub skosztować naturalnej wody mineralnej w jednej z ogólnodostępnych pijalni.

Ale to nie wszystko. Na amatorów sportów wyczynowych oczekują doskonale przygotowane i maksymalnie ekstremalne trasy narciarskie i rowerowe. Atrakcję stanowi również tor profesjonalny saneczkowy. Wszystko po to by zapewnić im jak najwięcej adrenaliny. To dzięki niej co rocznie miejscowość tą odwiedza rzesza amatorów sportów wyczynowych. A takich miejscowości jak Krynica jest w Polsce wiele.