Góry – Sport – Nowinki Techniczne.

Góry są piękne przez cały rok i nieustannie kuszą swoimi licznymi walorami. Każdy ich entuzjasta doskonale zadaje sobie sprawę, że aby w pełni móc cieszyć się ich urokiem warto dobrze przygotować się do spotkania z nimi. Dlaczego? Góry bywają bowiem równie piękne co zmienne i niebezpieczne. Jak przygotować się do wyprawy w góry? Czy jesteśmy zostawieni sami sobie? Okazuje się, że nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać na pierwszy, przysłowiowy rzut oka. Po naszej stronie stoją liczne nowinki i gadżety techniczne, które pozwolą nam przetrwać i zabłysnąć wśród innych.
Górami można cieszyć się na wiele sposobów. Korzystając z dogodnych warunków atmosferycznych możemy zdobywać górskie szczyty, zjeżdżać na nartach lub uprawiać rafting. Aby jednak nasze plany na wczasy z dziećmi w górach, ferie czy weekend w górach były udane warto pomyśleć o odpowiedniej do pogody i pory roku odzieży oraz obuwiu. Warto zainwestować w kurtę lub kombinezon markowej firmy, dzięki któremu nie tylko nie zmokniemy czy zmarzniemy, ale nasza skóra będzie w stanie oddychać, a nasze ruchy nie będą niczym ograniczone. Istotne są również odpowiednio dopasowane buty, gwarantujące stabilność kostki (uwaga na urazy!) oraz zabezpieczające przed odmrożeniami lub poparzeniami. W Polsce istnieje wiele świetnych firm sportowych oferujących ubrania światowej jakości w przyzwoitej cenie.
Wychodząc w góry powinniśmy posiadać dobrą orientację w terenie, którą zapewnia przenośna nowoczesna nawigacja GPS. Dokładnie! Kompas i mapa turystyczna przechodzą stopniowo do lamusa.  Ważne jest także doskonałe rozplanowanie czasu. W góry wychodzi się wcześnie rano i planuje trasę tak, by wrócić przed zachodem słońca. to samo tyczy się różnego typu sportów, które można w górach uprawiać. Czas pozwalają kontrolować nowoczesne zegarki z wbudowanymi barometrami, wysokościomierzami czy kompasami.
Planujesz wypoczynek w hotel w górach? Dobrze przygotuj się to tej wyprawy!