Góry w Internecie.

Internet to największe źródło wiedzy i reklamy. Dziś wszystko ma swoją stronę internetową. Góry nie stanowią wyjątku. Najciekawsze strony internetowe poświęcone tematyce górskiej tworzone i administrowane są przez profesjonalne portale firmowe. Rośnie, jak grzyby po deszczu, liczba prywatnych stron poświęconych tej tematyce, a entuzjaści gór rozszaleli się po sieci.

Najciekawsze strony internetowe poświęcone górom zbudowane są przede wszystkim na bazie profesjonalnych, dużych fotografii. Najlepsi fotografowie prześcigają się w uchwyceniu ich piękna. Zdjęcia potrafią wywołać emocje, wzbudzić zachwyt oraz zazdrość. Często wchodząc takie strony i przeglądając galerie zdjęć, pragniemy się znaleźć w tych miejscach, przeżyć to czego doświadczają ludzie na fotografii. Niestety bardzo często genialne zdjęcia posądzane są o fotomontaż. Zdjęcia więc to nie wszystko. Ciekawym rozwiązaniem są filmy oraz wirtualne spacery. Pozwalają one odczuć widzowi, że jest on tam na miejscu i wzniecić w nim potrzebę wyjazdu na wakacje z dziećmi w górach. Na samym końcu plasują się informacje przekazywane w formie elektronicznych artykułów. Być może nie jest to bardzo oryginalna forma przekazu, ale z pewnością potrafi zgłębić pragnienie poznania gór.

Jeśli dysponujecie tylko jednym tygodniem wolnego i zastanawiacie się w jakie góry pojechać przejrzyjcie strony im poświęcone. Decyzja może okazać się nie taka trudna do podjęcia 🙂 Pamiętajcie jednak o tym, żeby odwiedzać polskie góry, a nie delektować się ich urokami wyłącznie w wirtualnej przestrzeni. Wykorzystajcie w tym celu choćby najbliższy długi weekend majowy.