Jak zacząć się wspinać?!

Wielu z Was  swoją przygodę z tym sportem zacznie od górskich wędrówek po utartych szlakach turystycznych. Najpierw w kraju, potem za granicą i kiedy już wszystkie szalki przestają stanowić wyzwanie po raz pierwszy pojawia się myśl by uprawiać wspinaczkę górską. Pytanie jak rozpocząć swoją przygodę z tak ekstremalnym sportem?

Najłatwiej jest znaleźć grono osób, które pasjonuje się wspinaczką i posiada odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie. Takie osoby można znaleźć na portalach społecznościowych, gdzie jest mnóstwo tego typu grup oraz na portalach internetowych poświęconych tej tematyce. Wspinaczka górska jest dość drogim sportem. Dlatego warto rozpocząć od rozmowy i przekonać się czy jest to sport dla nas. Kolejnym krokiem jest wykupienie instruktarzu z doświadczonym instruktorem. Warto poznać bazę ścian wspinaczkowych  w naszym kroju i zapoznać się z ich ofertą. Dopiero potem można wyjść w teren, lecz z doświadczona grupa.

Jeśli złapiesz bakcyla spędzisz każde wczasy z dziećmi w górach, wykorzystasz każde wolne dni, jak weekend Bożego Ciała.