Maluch w górach.

Kochacie wycieczki górskie. Przemierzyliście wspólnie wszystkie piesze szlaki turystyczne w Polsce i zdobyliście niejeden szczyt w Europie. Wydaje Wam się, że Wasza pasja będzie trwała nieprzerwanie. I bardzo dobrze! Pojawienie się na świecie pierwszego dziecka nie powinno Was ograniczać. Miłośnicy górskich wypraw przekonują, że już maluchy są gotowe na wyjście na spacer w góry i przy odpowiednim przygotowaniu wyprawy jest to dla nich bezpieczne. Oczywiście pierwszy spacer powinien odbyć się w wózku, chuście lub nosidełku. Wyprawa na cały dzień odpada, ale z powodzeniem możemy przebyć krótki szlak.

Tak więc wyprawa w góry w maluchem jest możliwa i wiele zależy od waszej gotowości do podjęcia tego kroku. Pamiętajcie, że jeśli dobrze przygotujecie się do pierwszego spaceru (odpowiednie ubranie, kosmetyki ochronne, wózek) to będzie to najlepsza inwestycja w odporność dziecka. Kiedy dziecko wyrośnie z chusty i wózka i zaczyna samo chodzić staje się gotowe do wędrowania. Na tym etapie uzbrajamy się w cierpliwość – przemierzenie nawet niewielkiej odległości będzie trwało bardzo długo.

Zaraź swoje dziecko miłością do gór i wędrowania podczas wypadu na długi weekend lub wybierając wakacje z dziećmi w górach. Twoje dziecko polubi nie tylko sport, ale stanie się  wrażliwie na piękno przyrody. Z biegiem lat wspólne spacery przerodzą się w długie wyprawy, a wspólne pokonywanie przeszkód na szlakach pozwoli wszystkim członkom rodziny zbliżyć się jeszcze bardziej. Fajne wybrać się na wspólny, rodzinny wyjazd nie tylko latem. Idealna okazja już wkrótce – Boże Ciało w górach.