Paragliding.

paralotniaParalotniarstwo to jedna z najbardziej odlotowych atrakcji jakiej można doświadczyć. Ten sport ekstremalny jest jeszcze wciąż mało dostępny, ale bardzo kuszący. Fakt oderwania się od ziemi, poczucia wiatru na skórze, spojrzenia na świat z poziomu ptaka przyciąga jak magnes kolejnych chętnych.


Paralotniarstwo dostarcza ekstremalnych wrażeń i przeżyć. Mimo że sam lot wraz z przeszkoleniem trwa  zaledwie kilkanaście minut pozostaje w pamięci na lata. Widokowe loty paralotnią to interesująca alternatywa dla tradycyjnych form kontaktu z naturą. To też szansa na przełamanie swoich leków i oporów przed wysokością w dość niebanalny sposób.


Kurs paralotniarstwa na poziomie podstawowym trwa około 5 dni. Każdy taki kurs kończy się zdaniem egzaminu i otrzymaniem Świadectwa Kwalifikacji. Ważne by przez zapisaniem się na kurs sprawdzić organizatora oraz program szkolenia.  Organizator powinien posiadać zgodę a program kursu akceptację Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Polsce.  Zanim zdecydujesz się na kurs sprawdź czy jest to sport dla ciebie. Zarezerwuj hotel, przyjedz na długi weekend majowy lub wczasy z dziećmi i wykup jednorazowy lot.