Świat konferencji w górach.

konferencjaW przeciągu ostatnich kilku lat wiele zmieniło się na rynku ofert konferencyjnych. Jest spora szansa, że w ciągu najbliższych lat również nastąpią znaczące zmiany. Nadal prężnie działające centra konferencyjne będą rozwijać swoją ofertę, wzbogacając wachlarz oferowanych usług o nowe propozycje. Nadal powstawać będą nowe obiekty specjalizujące się w obsłudze klienta biznesowego. Bardziej uniwersalne i nowoczesne. Nadal zaskakiwać nas będą  nowości…

 

Oto przykład nowości, jaka pojawiła się na rynku ofert konferencyjnych wywołując spore zamieszanie. Pewien znany i renomowany sklep w Alpach słynący ze sprzedaży renomowanych marek alkoholi, w którym można zamówić najróżniejsze gatunki wina oraz whisky wzbogacił niedawno swoją ofertę o strefę biznesową. W profesjonalnej sali konferencyjnej na około 50 osób zorganizować można zarówno kameralne jak i standardowe konferencje w górach, połączone z degustacją wytrawnych trunków. To ciekawa i bardzo oryginalna alternatywa dla tradycyjnej przerwy kawowej.  Zwłaszcza, jeśli spotkanie biznesowe nie jest wydarzeniem medialnym.

 

Tak ciekawe rozwiązanie na pomysł na konferencje w górach pozwala nie tylko zaistnieć na rynku branżowym, ale jest wynikiem zmiennych oczekiwań klientów. Sklep znalazł nietypowy sposób na poszerzenie swojej dotychczasowej działalności. Nisza jaką wynalazł okazała się żyłą złota. Rezerwacje na konferencje w górach dokonuje się z 2-letnim terminem. Najchętniej wybieranym miejscem na organizacje konferencji w górach jest hotel w górach.

 

Taka działalność nie jest w stanie zagrozić dużym centrom konferencjo-biznesowym.  Idealnie obrazuje jednak zmiany zachodzące na rynku.